Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. również w tym roku przyłączyło się  do inicjatywy Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Kampania ETZT promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny (połączenie różnych gałęzi transportu). Korzystanie z komunikacji miejskiej w Stargardzie jest praktyczną realizacją idei zrównoważonej mobilności, ponieważ wymusza aktywność fizyczną w drodze do i z przystanku, daje swobodną możliwość przesiadki z innych środków transportu i zmniejsza zatłoczenie na drogach.

22 września posiadacze samochodów osobowych będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. W tym dniu biletem umożliwiającym darmowe podróżowanie będzie ważny dowód rejestracyjny pojazdu. Na jednym dokumencie może podróżować kierowca wraz z taką ilością współpasażerów, na jaką zarejestrowany jest pojazd.

Pasażerowie korzystający po raz pierwszy z aplikacji mobilnej mPay mogą zyskać specjalne doładowanie konta. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji w dniach 16-22 września i wpisać kod promocyjny EKO2019. W ten sposób na koncie pojawi się dodatkowe 5 zł, które można wykorzystać na zakup biletów komunikacji miejskiej.