Wizja MPK Stargard

Chcemy realizować działania, które zapewnią utrzymanie wizerunku stabilnej, dbającej o dobro miasta i jego mieszkańców oraz środowisko naturalne, dobrze i sprawnie zarządzanej, a także dającej możliwość rozwoju Firmy.

Misją MPK Sp. z o.o. w Stargardzie jest

ciągłe przyczynianie się do prawidłowego funkcjonowania Stargardu poprzez zapewnienie bezpiecznego i komfortowego transportu wszystkim jego mieszkańcom. Najważniejszym  jest  dla nas sprawna, bezpieczna przyjazna środowisku i niezawodna komunikacja miejska. Wszystkie te działania mają prowadzić do pełnej satysfakcji Pasażerów korzystających z naszych usług.  Dążymy do zapewnienia przystępności i komfortu przejazdu komunikacją miejską w szczególności osobom niepełnosprawnym, dlatego też sukcesywnie wymieniamy autobusy na niskopodłogowe, które są wyposażone w platformę ułatwiającą korzystanie z autobusów, system informacji pasażerskiej dostosowany do potrzeb osób niedowidzących, dodatkowe zewnętrzne oświetlenie nad drzwiami autobusów  a także stosowanie kontrastowych barw poręczy i specjalnych pasów, którymi można przymocować wózek. Jednocześnie dbamy o realizację szeregu działań w ramach ochrony środowiska, dlatego też nowe autobusy napędzane są silnikiem ekologicznym, spełniającym rygorystyczne normy czystości spalin EURO 6.

Celem działania Spółki jest:

  1. Świadczenie usług polegających na przewozie osób i bagażu podręcznego środkami miejskiej komunikacji autobusowej oraz przewóz osób niepełnosprawnych pojazdami przeznaczonymi do świadczenia tego typu usług.
  2. Utrzymywanie powierzonych przez gminę – miasto obiektów, urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych.
  3. Świadczenie innych usług:
    a. usługi serwisowe pojazdów
    b. obwożenie reklam na powierzchniach zewnętrznych autobusów.

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o.

Prezes Zarządu: Andrzej Haftman

Dyrektor ds. ekonomicznych: Wanda Kuder

Dyrektor ds. technicznych: Sławomir Lewandowski

Schemat struktury organizacyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. stosuje System Zarządzania Środowiskowego i spełnia wymogi PN-EN ISO 14001:2015

DLA PASAŻERA