Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Spółka z o.o. w Stargardzie  wdraża dwa nowe projekty.

Pierwszy dotyczy zakupu biletów przy pomocy aplikacji mobilnej zbiletem.pl. Nowa aplikacja uruchomiona zostanie od 14 września 2021 r. i będzie, kolejną czwartą obok Skycash, moBilet, mPay umożliwiającą zakup biletów jednorazowych przez telefon komórkowy

zbiletem

Drugi projekt dotyczy sposobu wnoszenia opłaty za przejazd oparty o nowoczesny system urządzeń, dzięki którym za przejazd autobusem będzie można zapłacić zbliżeniowo – kartą płatniczą, telefonem lub zegarkiem – bez drukowania papierowego biletu.

Obecnie MPK w Stargardzie posiada flotę 37 autobusów z których, 19 wyposażonych jest w biletomaty, umożliwiające pasażerom zakup biletów przy pomocy karty płatniczej (telefonu, zegarka) oraz bilonu.  W pozostałych 18 autobusach, które nie posiadają biletomatu, zamontujemy urządzenia wyposażone w czytnik kart bankomatowych do wniesienia opłaty za przejazd (bilet wirtualny).

Jak kupić bilet

TV ekran 1
TV ekran 2
TV ekran 3
TV ekran 4

Ceny biletów jednorazowych, będą takie same jak w biletomatach czy kasach biletowych. Obsługa urządzeń  jest intuicyjna i prosta, należy postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie urządzenia tak jak w biletomacie czy bankomacie.

Urządzenie nie drukuje biletów, mają one formę wirtualną. Podczas kontroli wystarczy zbliżyć kartę, telefon lub zegarek do czytnika kontrolerskiego.

Podczas kontroli, osoba kontrolująca nie ma dostępu do danych zapisanych na nośniku, który został użyty do zapłaty za przejazd. Wniesienie opłaty za przejazd będziemy mogli również w dowolnej chwili sprawdzić w urządzeniu, zbliżając do niego kartę, telefon lub zegarek.

KSM12 ekran 1
KSM12 ekran 2
KSM12 ekran 3

Dzięki temu projektowi wszystkie autobusy MPK Stargard wyposażone będą w możliwość płatności za przejazd w formie bezgotówkowej i dadzą nowy standard bezpiecznej obsługi naszych pasażerów w czasach pandemii.