Szanowni Pasażerowie.

W odpowiedzi na naszą prośbę  bardzo chętnie i licznie wyraziliście Państwo swoje opinie, za co bardzo dziękujemy. Obecnie analizujemy wszystkie nadesłane uwagi. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość gdyż chcemy aby rozwiązanie, które niebawem Państwu  przedstawimy przed wdrożeniem uwzględniało wszystkie zgłoszone sugestie.

Przedstawiamy Państwu najczęściej zadawane pytania wraz z naszymi odpowiedziami. 

 

„Brak autobusu koło godziny 6 z Lotniska do miasta”

MPK Sp. z o. o. : Od dnia 11 lutego br. został uruchomiony dodatkowy kurs linii nr 8. Autobus odjeżdża z przystanku „Tańskiego o godzinie 6:02

 

„Brak autobusu z osiedla zachód ,Chopina na nowy cmentarz ,raczej starsi ludzie nie będą się przesiadać z jednego autobusu do drugiego bo idzie się pogubić . Poza tym aby dojechać trzeba skasować 2 bilety bo przekracza one 30min jazdy”

MPK Sp. z o. o. :   W nowym układzie tras linii komunikacyjnych od ul. Szczecińskiej do cmentarza w Giżynku możemy dojechać wybranymi kursami linii nr 25. Od ulicy Słonecznej do nowego cmentarza bezpośrednio  dojedziemy również autobusem linii nr 37. 

Aby dojechać od os. Chopina do Giżynka należy wsiąść do autobusu linii nr 9, dojechać do przystanku Staszica LO, i tam przesiąść się na  autobus linii nr 1.

W godzinach od 9 do 14 po niezależnie którym kursie  linii nr 9 czas oczekiwania na linię nr 1 wynosi 7 minut.   

Czas przejazdu, uwzgledniający przesiadkę, nie wymaga skasowania dodatkowego biletu.

 

„Jeszcze jedno pytanie mam: przed zmianą z przystanku lotników – kolejowa do centrum jeździły 3 autobusy (7:16-19,7:25-28, 7:21-8). Wszystkie autobusy były pełne dzieci i pracujących. Teraz są tylko dwa. Proszę mi powiedzieć gdzie się mają pomieścić wszystkie te osoby.??? A 7:29 to za późno żeby dojechać i dojść do pracy czy szkoły w mieście.”

MPK Sp. z o. o. :   W aktualnym rozkładzie jazdy po godzinie 7 z przystanku Lotników Kolejowa odjeżdżają 3 autobusy:

– linia nr 2 – 7:22

– linia nr 8 – 7:16/ 7:31

Dodatkowo z przystanku Lotników – park o godzinie 7:31 w kierunku Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego odjeżdża autobus linii nr 37.

 

„Ja w związku z sugestią  zmiany rozkładu  jazdy, mieszkam w Kluczewie, przydałby sie autobus ok 5 rano w Kluczewie na przystanku Traugutta w kierunku Stargardu. Pracuje od 6 rano, zmieniliście linie nr.8 i jest o 6 rano ale ja o 6 to zaczynam prace i proszę o autobus ok 5 rano na przystanku Traugutta, będę pisał aż go dacie, pozdrawiam.”

MPK SP. z o. o. W marcu br. zostaną wprowadzone korekty do rozkładu jazdy. Korekty uwzględniać będą zmiany pozwalające na realizacje prośby zawartej w Pana mailu. Autobus linii nr 2 z przystanku przy ul. Traugutta w kierunku ul. Szczecińskiej odjeżdżać będzie około godziny 5:25. 

 

„Jestem uczennicą LO 1 i szkoły muzycznej II stopnia w Stargardzie. Do obu szkół jeździłam rano linią nr 18 z ulicy Pogodnej. Obecnie, po zmianie rozkładu jazdy, aby dojechać do szkoły na godzinę 8.00 muszę jechać o godzinie 7.24 linią nr 5. Jest to mniej wygodne w porównaniu z wcześniejszą linią, która proponowała dojazd o godzinie 7.33 i 7.43. Ja i moi znajomi ze szkoły bylibyśmy wdzięczni, gdyby zaszły korekty w rozkładzie jazdy, umożliwiające nam jeszcze jeden, nieco późniejszy kurs do szkoły. Liczę, że moje wskazówki będą przydatne.”

MPK Sp. z o.o. :  Opisany problem jest nam znany. Korekty rozkładu jazdy, które wprowadzimy w marcu br. uwzględniać będą zmianę rozkładu jazdy linii nr 5 i 15. Rozkład linii zostanie zmieniony tak aby uczniowie korzystający zarówno z linii nr 5 jak i 15 mogli punktualnie dojechać do szkół zlokalizowanych przy. ul. Czarnieckiego oraz na Starym Mieście na godzinę 8;00..

 

„Pracuje na ul. Reja do godz. 16, najbliższy autobus mam z ul. Czarnieckiego o godz. 16.02 na który nie zdążę. Następny autobus 16.32, który powinien planowo być na ul. Tańskiego o 16.53 ale nie oszukujmy się, będą dni gdzie autobus się spóźnić do tych 7 min i jesteśmy spóźnieni po dziecko co łączy się z dodatkowa dopłata w przedszkolu.
Było fajne połączenie z Czarnieckiego o 16.16, super bo się zdążyło i nawet jeśli autobus się spóźnił to i tak był przed 17 na ul. Tańskiego”

MPK Sp. z o. o. : W aktualnym rozkładzie jazdy  z nowego przystanku Struga – Wojska Polskiego o  godzinie 16:17 odjeżdża autobus linii nr 2, który do przystanku końcowego na ul. Tańskiego przyjeżdża o godzinie 16:47

 

Przydałoby się więcej odjazdów np. z przystanku „Szczecińska wieżowiec”. Nie można dojechać ani w okolice ulicy Konopnickiej, ani na ulicę Kościuszki.

MPK Sp. z o. o : Od przystanku „Szczecińska – wieżowiec” do ulicy Kościuszki bezpośredni możemy dojechać linia komunikacyjną nr  25, natomiast od ul. Słonecznej dodatkowo autobusem linii nr 24 oraz 37.

 

Witam, jako pracownik firmy Hiab przy ul. Stalowej 2 w Stargardzie miałam nadzieję na dogodniejsze połączenia…Patrząc na nikłą ilość połączeń w kierunku przystanku Stalowa – Stalowa Fabryka nie jestem zadowolona z rozkładu jazdy. Autobus linii 28 jako jedyny odjeżdżał z Al. Żołnierza, ale nie dojeżdżał do samej fabryki przy Ul. Stalowej…obecnie nie ma już nawet autobusów udających się w kierunku ul. Metalowej przy Cargotecu ani ul Stalowej (Hiab, czy Hydroline)….. Proszę o rozważenie posunięć z tym związanych. Firmy powstają, rozbudowują się, a siatka połączeń z mojej perspektywy zubożała. Świat nie kończy się na firmie Bridgestone przy ul Metalowej….

MPK Sp. z o. o.: Dojazd do firm zlokalizowanych w Stargardzkim Parku Nowoczesnych Technologii realizują linie komunikacyjne nr 2,24,25 oraz 37. Godziny przyjazdów i odjazdów zostały ustalone na podstawie ankiet, które zostały rozpropagowane wśród pracowników poszczególnych firm. Od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego czas przejazdu do dzielnicy przemysłowej wynosi od 15 do 18 minut. Od marca br. wybrane kursy linii nr 2 będą realizowały przejazdy zatrzymując się na przystanku „Metalowa – fabryka”

 

”Autobus nr.10 przy pełnych godzinach porannych od 7 do 9 czemu nie może być kurs do Tesco tylko do MO?Ludzie jezdza do pracy na pełne godziny tak jak ja.Pracuje różnie raz na 7 raz na 8 czasami na 9 przy tym rozkladzie który jest to praca na 7 to jestem przed czasem 15 minut a praca na 8 i 9 to znowu 15 minut po czasie.Jeżeli można zmienić to proszę pomyśleć tak o ludziach ktorzy pracują i maja na pelne godziny do pracy.Ps poprzedni rozklad bardzo mi odpowiadał w przeciwieństwie to tego.”

MPK Sp. z o. o : Dojazd do centrum handlowego TESCO. Realizuje linia nr 2, 10 oraz 12. Rozkład jazdy autobusu linii nr 2 realizuje wyżej opisana sytuację. Rozkłady linii dowożących pracowników do centrum handlowego zostały dopasowane do czasu rozpoczynania i kończenia zmiany w „TESCO” . W najbliższym czasie przedstawimy również rozwiązanie pozwalające na dogodniejszy powrót z pracy po godzinie 21:00

 

„W nowym rozkładzie jazdy nie są zapewnione autobusy dowożące do pracy do cukrowni . Pracownicy muszą długo oczekiwać na autobus. Proszę zróbcie coś. „

MPK Sp. z o. o. : Nowy rozkład jazdy autobusów funkcjonujący od 01 lutego br. zapewnia zarówno dojazd jak i powrót dla pracowników cukrowni pracujących od 6 do 14 oraz od 7 do 15. Przyjazdy/odjazdy  do/z przystanku „Broniewskiego – cukrownia” przedstawiają się następująco:

– na godzinę 6 rano

Autobus linii nr 2 – przyjazd 5:35

Autobus linii nr 36 – przyjazd 5:44

– na godzinę 7 rano

Autobus linii nr 2 – przyjazd 6:36

Autobus linii nr 8-  przyjazd 6:36

(autobus linii nr 36 – przyjazd 7:04 – rozkład jazdy linii nr 36 zostanie poddany korekcie na początku marca br.,   przyjazd autobusu  po korekcie 6:40)

 – po godzinie 14

Autobus linii nr 8 – odjazd 14:10

– po godzinie 15

Autobus linii nr 8 – odjazd 15;10

Autobus linii nr 36 – odjazd 15:18