Luty, mimo najmniejszej liczby dni w roku, zaowocował ważnymi wydarzeniami w MPK Stargard.

Zakup autobusu MAN NL280 Lion’s City

Na początku miesiąca na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Składowej 1 zaparkował autobus MAN NL280 Lion’s City. Zastąpił on w służbie 21-letnią Scanię Hess. Nowy nabytek został wyprodukowany w 2009 roku i służył pasażerom w Hagen w Niemczech. Autobus ma 12 metrów długości, posiada 32 miejsca siedzące i 52 miejsca stojące. Jest niskopodłogowy, można wejść do niego dwiema parami drzwi. Pracownicy Działu Serwisu przygotowali pojazd technicznie do pracy w naszym mieście, dostosowali tablice kierunkowe oraz zmienili jego barwy na bardziej stargardzkie. Od 8 lutego autobus porusza się już po ulicach Stargardu.

Montaż trzech wiat przystankowych

Na kolejnych przystankach w mieście pojawiły się nowe, zadaszone i oszklone wiaty przystankowe. Wyeksploatowana konstrukcja została wymieniona na przystanku Szczecińska-RWN, a zupełnie nowe wiaty stanęły na przystankach Wojska Polskiego-Ogrody Łukasiewicza i Lipnik-Stargardzka. Wiaty poprawią komfort oczekiwania pasażerów na autobus i ochronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej

Na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Składowej 1 powstała instalacja fotowoltaiczna, która produkuje już energię elektryczną dla Spółki. Na dachu budynku administracyjnego zamontowane zostały 62 panele fotowoltaiczne, które w sumie produkują energię o mocy około 30 kWp. Pozwoli to pokryć roczne zapotrzebowanie Spółki na energię elektryczną w prawie 25 procentach. To ważna inwestycja z punktu widzenia niepewności cen energii elektrycznej oraz istotny wkład w rozwój źródeł energii odnawialnej.

Montaż dwóch tablic DIP

Na przystankach przy ul. Staszica pojawiły się dwie elektroniczne tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. To kolejne dwa przystanki w naszym mieście wyposażone w taki system. Urządzenia wyświetlają faktyczne czasy przyjazdu autobusów według ich aktualnego położenia. z uwzględnieniem ewentualnego opóźnienia podczas dużego nasilenia ruchu w mieście. Urządzenia na przystanku Staszica i Staszica-LO wyposażone są również w zapowiedź głosową dla osób niedowidzących. System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zapewnia pasażerowi wiarygodną informację o przyjazdach autobusów podczas codziennych podróży.