1 lutego br. nastąpią duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Stargardzie. Linie komunikacyjne otrzymają nowe numery, autobusy pojadą zmienionymi trasami, a pętla autobusowa przy Placu Wolności zostanie wyłączona z użytkowania dla autobusów MPK.

Od 1 lutego pasażerowie komunikacji miejskiej w Stargardzie będą musieli liczyć się ze zmienionymi trasami linii komunikacyjnych, godzinami odjazdów z przystanków, a nawet lokalizacją niektórych z nich. Zachęcamy, aby na bieżąco śledzić informacje umieszczone na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku. Warto również korzystać z aplikacji JakDojadę? oraz kiedyPrzyjedzie?, które będą prezentowały aktualne informacje.


Wyłączenie z użytkowania pętli autobusowej przy Placu Wolności

1 lutego br. autobusy komunikacji miejskiej nie wjadą już na pętlę autobusową przy Placu Wolności. Jej funkcje przejmie Zintegrowane Centrum Przesiadkowe przy ul. Towarowej. Pasażerowie jednak nadal będą mogli wsiadać i wysiadać w rejonie Placu Wolności, ponieważ w jego okolicy zlokalizowane zostaną dodatkowo trzy nowe przystanki. Jeden z nich znajdzie się przy skwerze Jana Pawła II na ul. Czarnieckiego, a dwa kolejne- na początku ul. Struga.

Nowe przystanki autobusowe zostaną zlokalizowane również przy ul. Andersa, Wojska Polskiego, Wieniawskiego i Cieplnej.


Uruchomienie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego

 Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane są z jednoczesnym uruchomieniem Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ul. Towarowej. Przez ZCP przejadą niemal wszystkie miejskie i pozamiejskie linie autobusowe. W tym miejscu integrował się będzie transport miejski z transportem kolejowym oraz lokalnym. Pierwsze 4 perony ZCP przeznaczone są dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie. Z peronów nr 1 i 2 autobusy będą odjeżdżały w kierunku ul. Wyszyńskiego, natomiast z peronów nr 3 i 4- w kierunku ul. Szczecińskiej. Pozostałe perony zarezerwowane są dla innych przewoźników komunikacji międzymiastowej i dalekobieżnej, którzy oferują pasażerom transport w różnych kierunkach. Informacje o godzinach i kierunkach odjazdów autobusów prezentowane będą na tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej, zlokalizowanych na peronach i w budynku ZCP. Od dnia 1 lutego kasa biletowa MPK zamiast przy ul. Piłsudskiego będzie funkcjonować w terminalu odprawy pasażerów Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ul. Towarowej. Godziny jej otwarcia nie ulegną zmianie. Od poniedziałku do piątku bilety można kupować od godz. 6 do 19, a w soboty, niedziele i święta- od godz. 9 do 17.30.


Zmiana tras, numerów linii i rozkładów jazdy

 Szczegółowe trasy linii komunikacyjnych, mapy oraz numeracja zostały zaprezentowane poniżej.

Nowe trasy linii komunikacyjnych

LINIA NR 1

Zobacz PDF

LINIA NR 2

Zobacz PDF

LINIA NR 5

Zobacz PDF

LINIA NR 8

Zobacz PDF

LINIA NR 9

Zobacz PDF

LINIA NR 10

Zobacz PDF

LINIA NR 12

Zobacz PDF

LINIA NR 13

Zobacz PDF

LINIA NR 15

Zobacz PDF

LINIA NR 24

Zobacz PDF

LINIA NR 25

Zobacz PDF

LINIA NR 37

Zobacz PDF