1 lutego br. nastąpią duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Stargardzie. Linie komunikacyjne otrzymają nowe numery, autobusy pojadą zmienionymi trasami, a pętla autobusowa przy Placu Wolności zostanie wyłączona z użytkowania dla autobusów MPK.

Od 1 lutego pasażerowie komunikacji miejskiej w Stargardzie będą musieli liczyć się ze zmienionymi trasami linii komunikacyjnych, godzinami odjazdów z przystanków, a nawet lokalizacją niektórych z nich. Zachęcamy, aby na bieżąco śledzić informacje umieszczone na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku. Warto również korzystać z aplikacji JakDojadę? oraz kiedyPrzyjedzie?, które będą prezentowały aktualne informacje.


Wyłączenie z użytkowania pętli autobusowej przy Placu Wolności

1 lutego br. autobusy komunikacji miejskiej nie wjadą już na pętlę autobusową przy Placu Wolności. Jej funkcje przejmie Zintegrowane Centrum Przesiadkowe przy ul. Towarowej. Pasażerowie jednak nadal będą mogli wsiadać i wysiadać w rejonie Placu Wolności, ponieważ w jego okolicy zlokalizowane zostaną dodatkowo trzy nowe przystanki. Jeden z nich znajdzie się przy skwerze Jana Pawła II na ul. Czarnieckiego, a dwa kolejne- na początku ul. Struga.

Nowe przystanki autobusowe zostaną zlokalizowane również przy ul. Andersa, Wojska Polskiego, Wieniawskiego i Cieplnej.


Uruchomienie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego

 Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane są z jednoczesnym uruchomieniem Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ul. Towarowej. Przez ZCP przejadą niemal wszystkie miejskie i pozamiejskie linie autobusowe. W tym miejscu integrował się będzie transport miejski z transportem kolejowym oraz lokalnym. Pierwsze 4 perony ZCP przeznaczone są dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie. Z peronów nr 1 i 2 autobusy będą odjeżdżały w kierunku ul. Wyszyńskiego, natomiast z peronów nr 3 i 4- w kierunku ul. Szczecińskiej. Pozostałe perony zarezerwowane są dla innych przewoźników komunikacji międzymiastowej i dalekobieżnej, którzy oferują pasażerom transport w różnych kierunkach. Informacje o godzinach i kierunkach odjazdów autobusów prezentowane będą na tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej, zlokalizowanych na peronach i w budynku ZCP. Od dnia 1 lutego kasa biletowa MPK zamiast przy ul. Piłsudskiego będzie funkcjonować w terminalu odprawy pasażerów Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ul. Towarowej. Godziny jej otwarcia nie ulegną zmianie. Od poniedziałku do piątku bilety można kupować od godz. 6 do 19, a w soboty, niedziele i święta- od godz. 9 do 17.30.


Zmiana tras, numerów linii i rozkładów jazdy

 Szczegółowe trasy linii komunikacyjnych, mapy oraz numeracja zostały zaprezentowane poniżej.

LINIA NR 1

LINIA NR 2

LINIA NR 5

LINIA NR 8

LINIA NR 9

LINIA NR 10

LINIA NR 12

LINIA NR 13

LINIA NR 15

LINIA NR 24

LINIA NR 25

LINIA NR 37