ggjkkgvjjh

Szanowni pasażerowie Informujemy, że w dniu 28 września 2021 r. (wtorek) zostaną uruchomione nowe urządzenia do wnoszenia opłat za przejazd (bilet wirtualny), dzięki którym za przejazd autobusem będzie można zapłacić zbliżeniowo – kartą płatniczą, telefonem lub zegarkiem – bez konieczności posiadania papierowego biletu.

 Nowe urządzenie znajdują się  w środkowej części autobusu, czynność wniesienia opłaty za przejazd jest intuicyjna i prosta, należy postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie urządzenia tak jak w biletomacie czy bankomacie.

Urządzenie nie drukuje biletów, mają one formę wirtualną. Podczas kontroli wystarczy zbliżyć kartę, telefon lub zegarek do czytnika kontrolerskiego.

Podczas kontroli, osoba kontrolująca nie ma dostępu do danych zapisanych na nośniku, który został użyty do zapłaty za przejazd. Wniesienie opłaty za przejazd będziemy mogli również w dowolnej chwili sprawdzić sami w urządzeniu, zbliżając do niego kartę, telefon lub zegarek.

Zachęcamy wszystkich pasażerów do korzystania z tej formy opłaty za przejazd autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z. o.o w Stargardzie.

Dzięki temu projektowi wszystkie autobusy MPK Stargard wyposażone będą w możliwość płatności za przejazd w formie bezgotówkowej i dadzą nowy standard bezpiecznej obsługi naszych pasażerów w czasach pandemii.