MPK Sp. z o.o. w Stargardzie jak co roku zachęca wszystkich pasażerów do skorzystania z możliwości bezpłatnego dojazdu do Cmentarzy autobusami publicznego transportu zbiorowego, których trasa przejazdu przebiega bezpośrednio przy Cmentarzach Komunalnych.

Bezpośredni dojazd liniami komunikacyjnymi nr 2, 5, 14, 15, 25, A , B i C.

Możliwość darmowych przejazdów autobusami jaką daje pasażerom MPK, upłynni ruch, a także zapobiegnie powstawaniu zatoru na głównych ulicach dojazdowych do cmentarzy.

Pasażerowie tak jak w dni powszednie, w dniu 1 listopada 2023 r. będą mogli skorzystać z aplikacji „kiedy przyjedzie”, aby sprawdzić rzeczywisty czas przyjazdu autobusu. Osoby, które nie zainstalowały jeszcze aplikacji „kiedy przyjedzie”, serdecznie zapraszamy do jej pobrania, a następnie zainstalowania na swoich urządzeniach mobilnych w bardzo prosty i szybki sposób, zaznaczając wybrane miasto – „Stargard”.

Częstotliwość kursowania autobusów dojeżdżających do cmentarzy komunalnych w dniu 1 listopada odbywać się będzie co 10 – 12 minut w godzinach od 900 do 1500 , natomiast po godzinie 1500 co 15 – 20 minut. Jeżeli wystąpi potrzeba zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, będziemy reagować według potrzeb.